BUSBAR SİSTEMLERİ


 • KT Trolley Busbar 100A
Busbar Sistemleri

Busbar, elektrik enerjisinin uygun muhafaza içindeki bara kullanılarak iletildiği ve dağıtıldığı sistemdir. Busbar sistemindeki bara, bakır veya alüminyum metal cinsinden iletkenler tercih edilerek üretilir.

Busbar sistemi, elektrik enerjisini yapısında bulunan alüminyum ve bakır iletkenler (baralar) ile enerji kaynağından (pano vb.) son tüketim malzemelerine kadar güvenli ve modüler biçimde taşıyan güç dağıtım sistemidir

Busbar sistemleri, alüminyum, sac veya PVC gövde ile muhafaza altına alınmış olup dışsal etkilere karşı dayanımlıdır. Gövde kısmının her iki yanında bulunan çeşitli aralıklarla konumlandırılmış akım alma pencereleriyle istenilen noktadan çıkış almak kolaydır. Makina ve teçhizat beslemesi, akım alma pencerelerinden busbar ile tam uyumlu güvenli çıkış kutuları ve prizler ile sağlanmaktadır.

Busbar sistemleri; kolay kurulum, hızlı ek montajı, uzun ömür ve kolay taşıma gibi sağladığı avantajlar sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin enerji ihtiyaçlarına ekonomik , güvenli ve modüler çözümler sunmaktadır.

Busbar çeşitleri

Güç busbarı enerji ihtiyacı sürekli ve yoğun olan makina ve teçhizat enerjilendirilmesinde kullanılmaktadır. Elektrikticaret.com üzerinden ulaşabileceğiniz;

 • E-Line MKA (100 – 160 – 225 A)
 • E-Line KY-S (63 A)

güç busbar sistemleri ile çeşitli seviyelerde güç ihtiyacı bulunan makina ve teçhizatlar güvenle uzun yıllar boyunca enerjilendirilebilir.

Aydınlatma busbar sistemi, armatür enerjilendirilmesinde kullanılan modüler ve kompakt busbar sistemleridir. Sistemde bulunan;

 • E-Line KY-S (25 A)

aydınlatma busbar çözümü ile aydınlatma armatürlerlerine enerji iletimi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Güç Busbarı Sistemleri

Güç busbarları, sağladığı ekstra güvenlik, kolay kurulum, uzun ömür ve esnek kullanım olanağı ile geleneksel enerji taşıma yöntemlerinden ayrışmaktadırlar. Sistemimizde, elektrik firmalarının ve küçük-orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu E-Line MKA busbar sistemleri rekabetçi fiyatlarla EAE güvencesiyle sunulmaktadır.

E-Line MKA güç busbar sistemleri;

 • Kalay kaplı iletkeniyle minimum elektrik geçiş direnci maksimum tasarruf,
 • Alev yürütmeyen ve enerji altında kapağın açılmasını engelleyen interlock mekanizmasına sahip çıkış kutuları ile üst düzey güvenlik,
 • İstenilen mimaride çalışabilmeyi mümkün kılan özel dönüş modülleri ile optimum esneklik,
 • Her iki yönde konumlandırılmış toplam 10 akım alma penceresi ile özgür enerji iletimi,
 • IP55 sınıfında sıvı-toz dayanımı,
 • Bakım gerektirmeyen dayanıklı yapısı ile,

Kullanıcılarna çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Aydınlatma Busbarı

Aydınlatma busbar sistemleri, aydınlatma devrelerinde konumlandırılmış armatürlerin enerjilendirilmesi için tasarlanan iletim çözümleridir.

Endüstriyel armatürlerin, verimli ve etkili bir şekilde aydınlatma sağlayabilmesi için elektrikticaret.com üzerinden ulaşılabilen E-Line KY-S aydınlatma busbarları;

 • Tak-çıkar ek yapısı ile istenilen noktaya kolayca montajı,
 • Çeşitli çıkış fişleri ile istenilen fazdan enerjilendirme imkanı,
 • Kalay kaplı iletken ve kontak yapısı ile minimum elektriksel direnç ve kayıp,
 • Gümüş kapı ek kontakları ile en az geçiş direnci,
 • metrelik standard boyutunda toplam altı adet çıkış alma penceresi ile istenilen noktadan armatür beslenebilmesini

sağlamaktadır.

Busbar Fiyatları

EAE Busbar fiyatlarına ElektrikTicaret.com'a üye olup ulaşabilirsiniz. Avantajlı Busbar fiyatları ve EAE güvencesi ile online alışveriş yapabilirsiniz.
ElektrikTicaret.com EAE’nin stoklu ürünlerini müşterilerine ulaştırmak üzere kurulmuş bir e-ticaret portalıdır. Siparişe dönük üretilen ürünler portal üzerinden satılmamaktadır. Busbar, Aydınlatma Armatürü, Kablo Kanalı, Askı Sistemleri ve daha fazlasını avantajlı fiyatlarla satın alın. Sistem üzerinde sunulan tüm Busbar sistemi ürünleri EAE güvencesi altındadır.

Busbar Sistemleri Kullanım Alanları

Busbar sistemleri, çeşitli endüstrilerde sağladığı avantajları sebebiyle tercih sebebidir. Başlıca;

 • Tekstil tesisleri,
 • Depolama ve stok alanları,
 • Fabrikalar ve lokal üretim alanları,
 • Atölyeler,
 • Otomotiv tesisleri,
 • Alışveriş merkezleri,
 • Çeşitli küçük işletmeler,

sayılabilir. Özellikle kablolu sisteme göre sağladığı modüler yapı, güvenlik, hızlı kurulum/montaj ve taşıma esnekliği öne çıkan özelliklerinden olup tercih sebepleri arasında sayılmaktadır.

Busbar Kanal Sistemi

Busbar sistemleri, kablolu enerji taşıma yöntemlerinden farklı olarak bir gövde içerisine yerleşmiş iletken baralar ile iletimi sağlamaktadır. Kanallara benzeyen yapısı sayesinde çeşitli fiziksel ve elektriksel etkilere karşı daha korunaklıdırlar. Özellikle iletim sırasında oluşan ısıyı gövdeye yayarak elektriksel iletim performansını uzun yıllar boyunca koruyabilir. Manyetik negatif etkilere karşı yalıtımlı kanal yapısı ile daha dayanımlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Busbar Bakımı Nasıl Yapılır?

Busbar sistemleri, herhangi özel bir bakım çalışması gerektirmemektedir. Ancak; yıllık bakım zamanlarınızda ek noktasının tork kontrolünün yapılması, ek noktalarında oluşabilecek ısının lazer ısımetre yardımıyla ölçülerek anormal bir ısınma söz konusuysa ekin kontrolünün yapılması, önerilebilir.

Busbar Sisteminin Montajı Nasıl Yapılır?

Busbar sistemleri, ürüne özgü tekniklerle işletmeye montaj edilmelidir. Busbar sistemine özel montaj talimatlarına ürün sayfalarında bulunan teknik dökümantasyon alanlarından ulaşabilirsiniz.

Busbar Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Busbar sistemleri; Yangına dayanıklı yapısı ile güvenli kullanım, Modüler ek yapısı ile hızlı montaj, İstendiğinde basitçe sökülebilen yapısı ile kolay taşınabilme imkanı, Uluslararası testler ile güçlü elektrik iletim standartları ile tercih edilmektedirler.

Busbar sistemleri yangına dayanır mı?

Busbar sistemleri ve tüm plastik aksamları, halojen-free (halojen içermeyen) yapıdadır. Herhangi bir yangın anında alevi iletmez.


Devamını OkuDaralt