Kredi Kartı ile ödeme yap, sepet tutarı kadar WattPuan Kazan!

Kredi Kartı ile ödeme yap, WattPuan Kazan!

Ara Giriş Yap Sepet

İŞLEM REHBERİ

Sipariş İşlemleri


 Elektrikticaret ürünler sayfasından "Pratik Seçim" veya "Seç Al" seçenekleriyle ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Pratik Seçim:

Seç Al:


 Sipariş aşamasında "Nakliye Tipi" sekmesindeki "Kendi Aracımla Alacağım" veya "Kargo / Ambar / Özel Araç Müşteri Ödemeli" teslimat seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
Kendi Aracımla Alacağım: Teslimat noktaları elektrikticaret.com bayileridir.
Kargo / Ambar / Özel Araç Müşteri Ödemeli: Sipariş sonrasında kargo ve ödeme bilgileri için bayimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.


 Ödemeyi Kredi Kartı, Banka Kartı, Havale veya Nakit (Nakliye tipi Kendi Aracımla Alacağım seçilirse) olarak seçebilirsiniz.


 Siparişinizin özetini teslimat ve ödeme adımının olduğu sayfada sağ tarafta görebilirsiniz.


 Siparişinizi tamamlamadan önce size alacağınız ürünler ve bu ürünler karşılığında ödeyeceğiniz KDV ve kargo ücreti dahil toplam tutar “Sipariş Özeti” başlığı altında açık bir şekilde gösterilir. Sipariş Özetini inceleyip değiştirmek istediğiniz ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz bir bilgi varsa;
  - Sepetinizdeki ürünlerde değişiklik yapmak isterseniz "Sepete Geri Dön" butonuna tıklayarak
  - Teslimat bilgilerinde değişiklik yapmak isterseniz "Teslimat Adresi"'ne tıklayıp "Teslimat Adresi Seçin" yazısı altındaki açılır alana tıklayarak
  - Fatura bilgilerinde değişiklik yapmak isterseniz "Fatura Adresi"'ne tıklayıp "Fatura Adresi Seçin" yazısı altındaki açılır alana tıklayarak
  - Ödeme bilgilerinde değişiklik yapmak isterseniz "Ödeme Seçenekleri" kısmındaki alanlardan
gerekli düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.


 Verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduğunuzda "Ön Bilgilendirme Formu" ve "Mesafeli Satış Sözleşmesi"'ni okuyup kabul ettiğinize ilişkin kutucukları işaretlemnizin ardından "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.


Adres Değişikliği:

 Siparişinizde yanlış adres girmeniz durumunda; Siparişlerim sayfasından ilgili siparişiniz için "Sipariş İşlemleri"ne tıklayarak siparişinizin teslimat adresinizi siparişiniz kargoya verilmeden önce, fatura adresinizi sipariş işleme alınmadan önce değiştirebilirsiniz.

İptal ve İade

 Siparişinizi iptal veya iade etmek isterseniz; Siparişlerim sayfasından ilgili sipairşiniz için "Sipariş İşlemleri"ne tıklayarak sipairişinzi kısmi veya tümü şeklinde iptal veya iade edebilirsiniz.


elektrikticaret.com Siparişinize Dair Sözleşme İle İlgili Bilgiler

 Elektrikticaret.com'dan satın aldığınız ürün veya hizmete ilişkin olarak satıcı ve alıcı arasında online olarak kurulan Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesi, sipariş onay e-postasıyla size iletilir. Bu belgeler ayrıca elektronik ortamda 3 yıl süre ile saklanır.


Kişisel Verilerin Korunması

 Elektrikticaret.com, elektronik ticaret işlemleri nedeniyle tüketicilerden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile tamamen uyumlu bir şekilde işlemekte ve gizli tutmaktadır. Elektrikticaret.com tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere "elektrikticaret.com" adresinde yer alan "Kişisel Verilerin Korunması" linkinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları

 elektrikticaret.com bayisi ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda;
  - "elektrikticaret.com" adresinde yer alan "Destek Talep Formu" ile
  - "Üyelik Bilgilerim" adresindeki Bayi Bilgilerim sekmesinden bayi değişitrme talebi ile
bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Elektrikticaret.com ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri'ne başvuruda bulunulabilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda uyuşmazlık halinde tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.