Kablo Kanalları


 

E-Line UKY Kablo Kanalı

 

E-Line UKY serisi pregalvaniz kablo kanalları normal hizmet tipinde TSE ve ISO 10143 standardında üretilmektedir. Pregalvaniz yapısı sayesinde pasa karşı uzun yıllar kullanabilirsiniz. 50, 100, 150, 200 ve 300 mm genişlik seçenekleri ile geniş çaptaki projeler ile uyumluluk gösterir.

E-Line UKY Kablo Kanalı
E-Line UKY Kablo Kanalı
  Genişlik (mm) Yükseklik (mm) Kalınlık (mm)
040 UKY 050 50 40 0,60
040 UKY 100 100 40 0,60
040 UKY 100 100 40 0,75
040 UKY 150 150 40 0,8
040 UKY 200 200 40 0,80
040 UKY 300 300 40 1,00

 

E-Line KM Kablo Merdiveni

 

KM kablo merdivenleri, tek yöne katlanabilme özelliğine sahiptir. Pregalvaniz yapısı sayesinde pasa karşı uzun yıllar dayanıklıdır. Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik 200, 300 ve 400 mm genişlik seçenekleri mevcuttur.

E-Line KM Kablo Merdiveni
E-Line KM Kablo Merdiveni
  Genişlik (mm) Yükseklik (mm) Kalınlık (mm)
040 KM 200 200 40 1,20
040 KM 300 300 40 1,20
040 KM 400 400 40 1,20

Kablo Kanalı

Kablo kanalı (kablo tavaları), elektrik enerjisi taşıyan tüm kabloların işletme içerisinde dağıtımı ve organizasyonu için kullanılmaktadır.

Kablo Kanalı Ne İşe Yarar?

Kablo kanalları;

 • Elektrik enerjisi taşıyan kablolar (düşük-orta-yüksek gerilim kabloları),
 • Haberleşme kabloları (Cat, Fiber vb.),
 • Aydınlatma kabloları,
 • Busbar sistemi

türündeki kabloların/iletim hatlarının, işletme içerisinde sağlıklı bir şekilde taşınması, düzenli(reglajlı) olması ve konumlandırılmasının, elektrik tesisat yönergelerine en uygun şekilde yapılması için zaruridir. Ayrıca makine/cihaz değişimi, bakımı ve yeniden devreye alma işlemleri sırasında kabloların sıralarının belli olması, iş güvenliği ve hız açısından oldukça önemlidir.

Kablo Kanalı Çeşitleri

Kablo kanallarının; pregalvaniz ve sıcak daldırma olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır. Her çeşidin kullanım alanları ve amaçlarında çeşitli farklar bulunmaktadır.

Pregalvaniz Kablo Kanalı Türü: Pregalvaniz kablo kanalı türünde, çinko ile kaplama işleminde her iki tarafa eşit miktarda çinko kaplama işlemi uygulanmaktadır. C1 ve C2 korozyon kategorilerinde kullanımı önerilmektedir. Ekonomik ve dayanımlı bir çözüm olan pregalvaniz kablo kanalı çeşitlerine ve projenize uygun kanalı belirlemek için ücretsiz online keşiflendirme aracı olan Proje-M’e websitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sıcak Daldırma Kablo Kanalları: Bu yöntemle üretilen kablo kanalları, sac malzemenin çinko potası (eriyiği) içerisine atılarak tüm yüzeylerin minimum 45 mikron çinko ile kaplanması ile oluşur. Yüksek sıcaklıkta, çinko külçelerinin havuza daldırılarak oluşturulan bu yöntem ile kablo kanalları, korozyona (pas) karşı yüksek dayanımlı hale gelirler. C3 – C6 korozyon kategorileri arasında bulunan alanlarda güvenle kullanılabilirler.

Kablo Kanalı Nerelerde Kullanılır?

Kablo kanalları ; enerji iletimi için kablo tesisatı düzenlenmiş her endüstride kullanılabilir. Özellikle;

 • Fabrika ve atölyeler,
 • Küçük / Orta ölçekli işletmeler,
 • Oteller,
 • Sanayi kuruluşları,
 • Üretim alanları,
 • Hastaneler,
 • Otoparklar,
 • Gıda tesisleri

gibi alanlarda (sınırlı olmamak üzere) kullanılabilirler.

Kablo Merdiveni Nedir? Ne İşe Yarar?

Kablo merdivenleri, kabloların güvenli ve düzenli bir şekilde taşınmasında önemli rol oynayan bir kablo taşıma sistemidir.

Kablo kanallarından farkı ; dinamik yapısı sayesinde bir doğrultuda katlanabiliyor oluşudur. Bu yapısı sayesinde çeşitli hacim ve alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Farklı genişlik , yükseklik ve kalınlık opsiyonları bulunmaktadır. Kullanılacak kablonun fiziki özelliklerine göre kablo merdiveninin ölçülerinde seçim yapılabilir. Tüm kablo merdiveni çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kablo Kanalları Elektrikticaret.com'da!

ElektrikTicaret.com ile kaliteli kablo kanallarına rekabetçi fiyatlar ile online olarak ulaşabilir , tekliflendirebilir ve satın alabilirsiniz.

ElektrikTicaret.com tarafından sunulan kablo kanalları yeni nesil teknolojik araçlar ile üretilmektedir. Üretilen kablo kanallarının kalite testleri yapılmakta ve üretim süreçleri sürekli olarak izlenmektedir. 3. Kuruluşlar tarafından üretim ve yönetim süreçleri sertifikalandırılmaktadır.

Tüm bu süreçlerde; ElektrikTicaret.com, kaliteli çözümü en uygun fiyatla buluşturmak için en uygun materyali seçmekte ve sektörel üretim yaklaşımlarını yakından takip etmektedir.

Ayrıca kablo kanalları ile tam uyumlu şekilde üretilen askı sistemlerine elektrikticaret.com’dan ulaşabilirsiniz.

Kablo Kanalı Satın Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Kablo kanalı seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bu kriterleri göz önünde bulundurmadan önce işletmenin özelliklerine göz atmak gerekmektedir. Sırasıyla;

 • İşletmenin kablolama yapılacak bölümündeki fiziksel özellikleri ( nem, ısı, su buharı durumu vb.),
 • İşletmede kullanılacak ortalama kablo çapı ve ağırlıkları,
 • İşletmede tercih edilecek askılama sistemi ve özellikleri,

gibi konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira bu özellikler kablo kanalı seçiminin doğru yapılması için kritik bir öneme sahiptir. Ayrıca aydınlatma armatürleri kablo kanalları ile sıkça kullanıldığından dolayı bu hususta göz önünde bulundurulmalıdır.

Kablo kanalının seçiminde ise aşağıdaki fiziksel özellikler ile işletmenin ihtiyaçları doğru belirlenip tercih yapılmalıdır. Genel olarak;

 • Kablo kanalının pregalvaniz veya sıcak daldırma türünde olması,
 • Kablo kanalının eni,
 • Kablo kanalının et (sac derinliği) kalınlığı,
 • Kablo kanalının dikey yüksekliği,
 • Kablo kanalının test edilmiş yük taşıma kapasitesi,
 • Kablo kanalının yük altında sehim miktarı,
 • Kablo kanalının mukavemeti ve delikli yapısı,

konularına özellikle dikkat edilmelidir. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak kablo kanallarına ve kullanmak istediğiniz aydınlatma armatürü çözümlerine hemen ulaşabilirsiniz.

Kablo Kanalı Ölçüleri Nelerdir?

ElektrikTicaret.com’da sunulan kablo kanalları; 50 mm‘den (5cm) 300 mm’e (30 cm) kadar genişlik yelpazesine sahiptir. Sektörde en çok talep edilen kablo kanal genişliklerinde olan kablo kanallarını, ElektrikTicaret.com müşterilerine online olarak sunabilmekte ve online proje keşiflendirme aracı Proje-M ile tasarım yapabilmeyi mümkün kılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kablo kanalı montajında destek sağlıyor musunuz?

Kablo kanalı montaj işlemlerinde elektrikticaret.com tarafından destek sağlanamamaktadır. Ancak bizlerle; 0850 225 32 32 nolu hat veya canlı destek alanından iletişime geçmeniz durumunda işlemleriniz özelinde önerilerde ve yönlendirmelerde bulunulabilmektedir.

Kablo kanalı montajı sırasında nelere dikkat etmeliyiz?

Kablo kanalı döşemesi sırasında; kanalın önerilen askılama aralıklarında duvar veya tavana (1.5 metre) montajına, ek işlemlerinin uygun torkta yapılmasına ve direkt olarak yanıcı veya aşırı nemli ortamlarla temas etmemesine dikkat edilmesi önerilmektedir.

Fiyat bilgisi almak için ne yapmalıyım?

Tüm fiyatlar online ortamda websitesinde yer almaktadır. Avantajlı fiyatlar , sezonsal kampanyalar ve diğer birçok promosyona ulaşmak için ücretsiz üyeliğinizi açabilirsiniz. Ayrıca projeniz özelinde yardımcı olabilmek için sağ alt köşede bulunan canlı destek alanından yazabilirsiniz.


Devamını OkuDaralt